Klima ve Beyaz Eşya Teknik Servisi - İzmir

[email protected]+905549634620
Nov 25, 2013

Çamaşır Makinası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ;
Çamaşır makinası alırken dikkat edilecek işlerin başında ihtiyaçlarınızı belirlemek;
Eğer 2 kişilik bir aile iseniz Yıkama kapasitesinin yüksek olmasına gerek yok.
Çekirdek bir aile iseniz ve çocuğunuz biraz yaramaz ve sürekli kirli birikiyorsa. Yıkama kapasitesinin orta halli olmasında fayda var.
Kalabalık bir aile iseniz ve sürekli kirli sepetiniz doluyor iste en yüksek yıkama kapasitesi sizin için en ideali.
İhtiyaçlarımızı belirledik şimdi genel özeliklere gelelim, çamaşır makineleri genelde aynı programları içerir. Pamuklu, sentetik vs… Eğer yeni evli iseniz, bebek bekliyorsanız, Bebekler için ekstra program içerin makinalara göz atmanız gerekir. Çünkü bebeklerin ciltleri oldukça hassastır.
Diğer bir dikkat edilmesi gereken program ise Elde Yıkama. Elde Yıkama ürünleri gerçekten yaygındır aldığınız gömlek,t-shirt,pantolon vs… elde yıkanması gereken giysiler olabilir, bunları ayriyeten elde yıkamak gerçekten sıkıcı olabilir ve üşengeç biri iseniz bir noktadan sonra makinaya atarsınız. İşte bu program gerçekten elde yıkamadaki gibi hassas davranıyor. Böylelikle herhangi bir programla attığınız giysinizin renk kaçması, tüylenmesi vs… olmamış olur ve paranız cebinizde kalır.
Son olarak Enerji, enerjiyi sona sakladım çünkü en önemli husustur. Çamaşır Makinesi evde çalışma sürekliliği olan bir makina yani 3-4 günde bir elbet çalışır. Buda ev elektrik faturasına %10-15 etki etmesi demektir ve bu elektrik zamlarının 3-4 ayda bir olduğunu bildiğimiz ülkemizde önemli bir maliyet olabilir. Ayrıca bir çamaşır makinasının 5-6 sene ömrü olduğunu düşünürsek pahalı olduğunu düşündüğünüz A+++ ürünlerin aslında diğerlerine göre daha tasarruflu olduğunu görürüz. A+++ maksimum enerji tasarrufu demektir ve günümüzde elektrik tasarrufunda gelinen son noktadır. Ayrıca hükümetin aldığı kararla yakında A+++ enerji tasarruflu ürünlerde KDV alınmaması gündemde.
Buda ayrı bir maliyet düşüklüğünü önünüze getirir ki gerçekten pratik düşünüldüğünde diğerlerinden daha ucuzdur.

Comments are closed.